گزارش اردوی مشهد اسفند۹۵

با لطف و استعانت از پروردگار بی همتا و مدد از سلطان دلهای عاشقان ، حضرت علی بن موسی الرضا (ع) و با همکاری مسوولین دبیرستان شاهدمعرفت وهمچنین مشارکت دانش آموزان اردوی زیارتی و سیاحتی مشهد مقدس در اسفند ماه ۹۵  برگزار گردید.

دانش آموزان راس ساعت ۱۴ روز دوشنبه  با حضور مسوولین دبیرستان و جمعی از اولیای محترم دانش آموزان که به منظور بدرقه زائران امام رضا (ع) گرد هم آمده بودند ، سوار بر اتوبوس شده و به سمت ایستگاه راه آهن قم  حرکت نمودند و راس ساعت ۱۴:۳۰  قم  را به مقصد مشهد مقدس ترک نمودند. فضای داخلی قطار اگر چه در ابتدا با مشکلاتی همراه بود ، اما با تلاش بی دریغ مسوولین اردو آرامش مجددا بر اردو حاکم شد ،‌ و دانش آموزان لحظات شاد و مفرحی را زیر نظر مسوولین سپری کردند.

قطار به ایستگاه مشهد رسیده و زائران امام هشتم را به سلامت راهی آستان با عظمت ایشان  نمود . مسیر بسیار طولانی بود ، اما عشق به زیارت امام دلها ،‌گویی خستگی را از تن و جان به در برده بود .همه مشتاق زیارت بودند و برای دیدن بارگاه نورانی حضرتش لحظه شماری می کردند .

اتوبوس در ایستگاه راه آهن منتظر زائران رضوی بود . افراد سوار بر اتوبوس شده و به سمت حسینیه  حرکت کردند .

دانش آموزان در هر وعده غذایی با حضور در رستوران  حسنیه به صرف غذا می پرداختند.

. باب الرضا مسیری بود که همه افراد از آن وارد صحن جامع رضوی  می شدند . اذن دخول و پس از  آن اشک شوق و قدمهای سنگین از گناه و چشمهای ملتمس که گویی فقط به کرم ارباب دل بسته اند  و ….  .

به راستی که حرمش قطعه ای از بهشت است .

از برنامه های این اردوی زیارتی برون شهری ، می توان به موارد ذیل اشاره کرد :

  • زیارت حرم مطهر حضرت ثامن الحجج ، امام رضا (ع)
  • بازدید از بخش های مختلف آستان قدس رضوی
  • زیارت قبور چند تن از علمای مدفون در آستان قدس رضوی
  • زیارت امام زادگان یاسر و ناسر
  • پارک بازی موج های آبی
  • بازدید از مراکز خرید و …

سرانجام در روز پنج شنبه  دانش آموزان و مربیان همراه ، پس از برگزاری مراسم وداع با حضرت علی بن موسی الرضا (ع) در صحن انقلاب ، بر خلاف میل قلبی خود ، بارگاه ملکوتی آن امام همام را ترک کرده و عازم قم شدند.

دانلود عکسهای اردوی مشهدمقدس

یک نظر بگذارید

7 + چهار =