عرق را از خود دور کنید

با این ۸ روش بوی عرق را ازخوددور کنید

به گزارش گروه سلامت و بهداشت قدس آنلاین،محققان دانشگاه نیویورک معتقدند، بوی بدن توسط متغیرهای محیطی – رژیم غذایی، ژنتیک و … – تغییر می کند. در ادامه با هشت روش از میان بردن بوی ناخوشایند بدن آشنا خواهید شد.

۱– تمیز نگه داشتن بدن

دست کم یک بار در روز حمام کردن – به خصوص در روزهای گرم سال – پوست بدن را تمیز و عاری از باکتری ها خواهد کرد. عرق بدن به خودی خود تقریبا بی بو است، اما به محض ترکیب با باکتری های بسیار کوچکی که روی پوست زندگی می کنند بوی ناخوشایند متصاعد می شود. بنابراین، شست و شوی روزانه مناطق تعریق کننده بدن الزامی است.

۲- استفاده از صابون های ضد باکتری

استفاده از صابون هایی که بر روی بسته بندی شان کلمه ” ضد باکتری ” حک شده بوی ناخوشایند بدن را کم خواهد کرد.

۳- خشک کردن زیر بغل ها

خشک کردن نقاط تعریق کننده بدن – زیر بغل ها و … – با استفاده از حوله، از رشد باکتری ها و بد بو شدن بدن جلوگیری می کند.

۴- استفاده از دئو دورانت و ضد عرق های قدرتمند

بلافاصله پس از خروج از حمام زیر بغل ها را به دئودورانت و ضد عرق های قدرتمند آغشته کنید. ضد عرق ها حاوی ماده شیمیایی کلرید آلومینیوم هستند که میزان تعریق را کم می کند. دست کم دو بار در روز زیر بغل ها را به دئو دورانت و ضد عرق ها آغشته کنید.

۵- پوشیدن لباس های تمیزی که از الیاف طبیعی ساخته شده اند

پوشیدن لباس های تمیزی که با استفاده از پنبه، ابریشم یا پشم تولید شده اند به پوست بدن اجازه می دهند تنفس کند. تعویض مرتب جوراب ها و اسپری کردن افشانه های خوشبو کننده درون کفش ها سودمند است.

۶- کاهش مصرف گوشت و ادویه ها

بوی بدن تحت تاثیر مواد غذایی است که می خوریم. محققان مدرسه پزشکی دانشگاه پراگ بوی بدن ۱۸ مرد و زن گوشت و گیاه خوار را بررسی کردند و دریافتند بدن گیاه خواران بوی بهتری می دهد. همچنین، مصرف مواد غذایی حاوی فلفل، کاری و … بوی بدن را تند و ناخوشایند می کنند.

۷- کاهش وزن

پزشکان معتقدند، افزایش وزن، باعث افزایش تعریق و انتشار بوی ناخوشایند از بدن می شود. بهترین راه برای پیشگیری از انتشار بوی بد، کاهش وزن است.

۸- از میان بردن موهای زیر بغل

پزشکان توصیه می کنند مردان و زنان باید بلافاصله پس از رشد موهای زیر بغل ها آنها را از میان ببرند تا از تبخیر قطرات عرق با باکتری ها و ایجاد بوی ناخوشایند جلوگیری شود.

 

  1. محمد کاظم نوروزی

    سلام. خسته نباشید. با تبریک عید قربان و با عرض تسلیت به مناسبت حادثه ناگوار رمی جمرات. با تشکر از زحمات بی شایبه از مدیریت محترم دبیرستان و معاونین و اساتید محترم

یک نظر بگذارید

18 + 7 =